króliki i my

Zapraszam do mojego pierwszego blogu o królikach

Wpisy

 • piątek, 24 lutego 2012
  • O hodowli królików

                                        Hej!

   Naprawdę was przepraszam że czasami długo nie piszę . Po prostu muszę się uczyć , a rozpoczął się drugi semestr i staram się wypaść jak najlepiej .Postaram się to wam wynagrodzić : )

    

   Dzisiaj porozmawiajmy o hodowli królików .Oto kilka punktów które musimy spełniać aby taką hodowlę rozpocząć .

   1.Odpowiednie miejsce

   Oczywiście hodowla królików w domu jest po pierwsze niedopuszczalna , a po drugie szkodzi zwierzętom . Przykład ? Króliki bardzo szybko się rozmnażają , w domu jest mało miejsca , a właściciele nie mają środków na utrzymanie .Jeżeli chcemy mieć 2 pupile odmiennej płci musimy podać je kastracji . Powróćmy do tematu .Najlepszym miejscem jest oczywiście duża działka ,najlepiej posiadająca mało wzniesień itp. Oczywiście króliki można hodować w domu jednorodzinnym , pod warunkiem że króliki mają dużo miejsca do biegania  , a sam ogród jest dobrze ogrodzony .

   2.Środki do życia dla zwierząt

   Jeśli planujemy już założyć hodowlę , musimy przygotować pieniądze na wydatki finansowe  na boksy , tereny oddzielone dla króliczków , na jedzenie ( oczywiście możemy je zbierać sami jeśli mieszkamy na wsi , bądż posiadamy ogródek ) oraz na wydatki związanie z niespodziewanymi chorobami zwierząt . To wszystko powinno wynosić od 500 zł do 1000 zł .(Pieniądze które wystarczają na 3 -5 miesięcy) .Hodowla królików nie jest zatem tania , więc rzadko osoby stawiają sobie takie wyzwanie .

   3.Różnorodne rasy królików oraz cena za sprzedaż

   Jeżeli chcemy ,aby hodowla przynosiła nam duże zyski musimy postarać się o te mało popularne rasy . Na  przykład srokacza niemieckiego , barana angielskiego ,,francuskiego itp. Po pierwsze za nie można dostać bardzo dużo pieniędzy , jednak powinniśmy nie sprzedawać aż tak dużo wyjątkowych ras. Cennik ras rzadkich powinien wynosić od 300zł do 500 zł , a zwyczajnych to 80 zł-180 zł . 

   4.Rozmnażanie

   Podstawą hodowli jest rozmnażanie się królików . Aby zwierzęta się rozmnożyły trzeba zostawić je spokojnym i cichym miejscu.Pamiętajmy żeby samice przenosić do samca , bo jeśli zrobimy na odwrót samiec będzie jedynie znaczył teren .Króliki najczęściej rozmnażają się w nocy . Ciąża trwa około 30-31 dni . Króliczki przez 10 pierwszych dni swojego życia nie otwierają oczu .Musimy pamiętać o ewentualnym przebadaniu króliczków , zaszczepieniu ich ( gdybyśmy tego nie zrobili zagrażało by to zarażeniu się całej hodowli.) oraz o zapewnieniu matce odpowiednich warunków (inaczej króliczyca może zjeść dzieci ) . W hodowli 8 samców przypada na jedną samicę .

   5.Co grozi za nielegalne hodowanie królików w domu?

   Niestety wiele osób zakłada hodowlę w domu .Przez to zwierzęta cierpią , a człowiek który tę hodowlę prowadzi zarabia na ich cierpieniu ; (   Jest smutnie jednak jest ustawa która zabrania hodowanie wszelkich zwierząt w blokach mieszkalnych itp. Grozi ono odebranie całej hodowli i grzywną , jeśli jednak niektóre króliki umierały podczas niewłaściwej hodowli grozi więzienie .

    

   Tutaj przedstawiam kilka przykładowych zdjęć hodowli królików:


   No i oczywiście troszkę informacji z pamiętnika opiekuna:

    

   ,,,,Tuptuś i jego akcja w styczniu ""

   Z niechęcią chodzę do weterynarza z Tuptusiem w zimę , bo po prostu jest mu zimno .Niestety często zahaczał pazurkiem podczas biegania i bałam się że wda się infekcja .Kiedy byłam u weterynarza ,ten zaprosił mnie do gabinetu na obcinanie pazurów .Tutpuś nie był zadowolony kiedy zobaczył nożyce do obcięcia pazurów , bo wskoczył na blat ,a potem zaczął wariować .Skakał ,robił salta ,wskakiwał na krzesła , .Ja oraz lekarz próbowaliśmy go złapać ,ale on wiedział ,że bardzo tego pragniemy . Więc zaczął chować się za firankami , obracał swoje ,,cielsko"" o 360 stopni , potem zasmakował trochę żaluzji .W końcu go złapaliśmy .Lekarz nie był zbyt zadowolony , jednak po minucie śmiał się jak koń . Ja też parsknęłam śmiechem a tuptuś strzelił focha i chyba chciał powiedzieć :,,,kurcze , gdybym kicnął za żaluzje , a nie pod krzesło by mnie nie złapali "" .

    

   Życzymy wam wszystkiego dobrego .zdrowia i uśmiechu ; )  Ja się zabieram do robienia tapet z królikami .Postaram się je niedługo opublikować ; )

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kopenchadze
   Czas publikacji:
   piątek, 24 lutego 2012 22:26
 • sobota, 24 grudnia 2011
  • świąteczny wpis

                                                  Wesołych!!

   Przepraszam ze nie pisałam .Nie miałam czasu wiecie ciągła nauka itp. 

   Dzisiejszy wpis będzie opowiadał o zmianach w zachowaniu królików , i wpis z pamiętnika opiekunki .

   Zacznijmy od zachowania :

   Z grzecznego na agresywnego

   Jak to możliwe ? Takie pytania zadają właściciele .Po pierwsze jest to wynik ciągłego zestresowania królika którego przyczyną jest częste hałasy z bloku , telewizora , trzaskanie drzwiami ,inne zwierzęta bądz oczywiście dziwne zachowanie właściciela (np.ciągłe chodzenie , podenerwowanie , praca .) Jak sobie z tym radzić?Po pierwsze ograniczyć hałas : przyciszać telewizor , rzadko trzaskać drzwiami i zamykać inne zwierzęta w oddzielnych pokojach niż królik ( o ile to możliwe ) .

   Z towarzyskiego na szarą myszkę

   Często bywa tak ze króliki nagle w dziwny sposób zaczynają w dziwny sposób reagować na pieszczoty itp . Jest to wywołanie zapewne rzadkim kontaktem .. tak myśli każdy .Jednak  to nie tylko to .Wywołać to może rzadkie wychodzenie z klatki , zaniedbanie. W tym przypadku najlepiej często wypuszczać królika i powoli okazywać mu czułość ( ponieważ jest przestraszony ) podziele to na etapy:

   1 etap : wąchanie rąk ( 1 dzień)

   2 etap : głaskanie ( 2 dni)

   3 etap ( ostatni): bliski kontakt z królikiem i zabawy 

   UWAGA : jeśli chodzi o trzeci etap zabawy powinny być ograniczone .Królik w końcu się wystraszy ciągłą zabawą ( w przypadku szarych myszek (:  )

   Z pieszczocha na zainteresowanego otoczeniem

   Kiedy chcemy pogłaskać królika on nagle się odwraca i biegnie w drugą stronę . Nie oznacza to że nas nie lubi , jest wystraszony .Jest zainteresowany otoczeniem .Jest tak podczas dojrzewania płciowego u królików ( rzadko u samic) .Jak sobie z tym radzić : ponieważ nie pozostaje to i tak na zawsze u królika najlepiej nie oddziałowywać na to . Ewentualnie wypuszczać go częściej z klatki .

    

   W sumie to wszystkie przypadki zmiany zachowania . Jak macie problem z królikiem piszcie komentarz . Pomogę (:

   A teraz o fundacji którą popieram . Posłuchajcie ):  :

   Stowarzyszenie pomocy królikom

   Nie wychowujmy dzieci kosztem zwierząt !

   Od pewnego czasu futerkowe maleństwa ( nie tylko króliki ale i inne gryzonie ) zostały coraz częściej kupowanie przez szkoły i rodziców . Jednak okazuje się że to małe dzieci mają się na nich nauczyć ,,jak opiekować się zwierzątkiem" JEDNAK pamiętajmy że gryzonie ( nie tylko ) wymagają doświadczenia ( wyjątkowo króliki).Jednak rodzice pozostawiają zwierzę dziecku na pastwę losu (co owszem nie jest aż takie złe , jednak uwazam że i tak powinien być co tygodniowy nadzór pracy dziecka ) . A musimy wiedzieć że takie dziecko moze czasami królikowi nie dać wody jedzenia , nie wypuścić lub w najgorszym przypadku zrobić krzywdę . Dodatkowo gryzoń ( zwłaszcza króliki) może ugryzć dziecko .

   Skoro temat domu jest omówiony porozmawiajmy o szkole:

   1 powód : szkoła nie zawsze ma fundusze na utrzymanie królików .Rzadko się to zdarza jednak musimy pamiętać że każdy nawet najmniejszy gryzoń wymaga dość dużych kosztów finansowych które szkoły nie zawsze posiadają .

   2 powód : zwierzęta przenoszą zarazki 

   małe dzieci w szkołach nie są aż tak odporne na choroby .A pamiętajmy ze na przykład kał królika roznosi bakterie coli , a wszystkie gryzonie przenoszą choroby alergiczne .

    

   Wpis z pamiętnika opiekuna :

   Ach święta , święta czas radości miłości i pogodności . Prezentów ... nie tylko dla rodziny ale dla Tuptusia .Jaki zawsze chowamy Tuptusiowi prezenty do szafy .Wszyscy siedzieli przy stole ( zdarzenie było wczoraj , ponieważ moja rodzina dzisiaj wyjechała .Więc miałam jak gdyby wczoraj wigilię :D dzisiaj też ) .Jem i bawię się z kuzynką . Czas na prezenty . Po rozpakowywaniu chciałam wypuścić Tuptusia aby szukał prezentów . Jednak klatka była otwarta ( moja pierwsza myśl .... hm.... ten małpiszon znowu coś wywinął...) idę do pokoju patrzę : tuptuś ! Trzyma w pysku smycz , a wokół niego karmy premium kupione na święta . Domyśliłam się ze zamiast prezenty włożyć to szafki były w torbie obok klatki Tuptusia .Ten się domyślił po zapachu karmy .

   A więc mam jeszcze coś 

   Życzę wam wesołych świąt !!

   dużo zdrowia ,szczęścia , pomyślnośći ,

   niepołamanych kości 

   uśmiechu radości 

   bogatych świąt

   prezentów w kąt

   dużo jedzenia  i zabawy 

   żeby ten dzień był niezapomniany 

   a dla niektórych i ich królikom

   wspólnych chwil 

   które sprostają króliczym wybrykom

   Tego życzą dla was ja Julia i Tuptuś

    

   świąteczne obrazki z królikami :

   króliczek z czapeczką

   królik renifer :D

   jest juz zimno śnieżek prószy

   I jeszcze raz wesołych

   Pa pa !!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „świąteczny wpis”
   Tagi:
   Autor(ka):
   kopenchadze
   Czas publikacji:
   sobota, 24 grudnia 2011 21:47
 • piątek, 07 października 2011
  • Przepraszam że nie pisałam... ale mam cos fajnego

   królik

   Sorki że długo nie pisałam , nie miałam czasu . Ale mam dla was wpis z pamiętnika opiekuna oraz jak myśli

   ( w konkretnych sytuacjach królik) .

   Pamiętnik opiekuna:

   Dzisiaj jest dzień chłopaka . Od dawna podobał mi się kolega z klasy . Zrobiłam niezwykłą niespodziankę. Wstałam z  rana . Pobawiłam się z Tuńkiem ( Mały szynpans latał po domu jak rozpędzony samolot .) Podczas piegania zderzył się z moją nogą co sugerowało to że chce upolować moją skarpetkę do pogryzienia . Miałam manewry obronne i tak dalej :D .Kiedy chciałam wyjść na umówione miejsce , patrze nie ma kartki z życzeniami  . Słysze nagle zgrzytanie zębami w mojej szafce . Otwieram szafkę a tam.... Tuptuś któremu widocznie spodobała się moja kartka że chciał ją skonsumentować . Bynajmniej wiem że mój królik przyjał życzenia z wielką radością ( :

   A więc jak widzicie dzień chłopaka mam za sobą . Teraz główne reakcje i myśli królika podczasz wykonywania czynności hałasu itp . Podaje oczywiście te które najczęściej są spotykane :

   DŻWIĘKI:

   -ODGŁOS RADIA ,TELEWIZORA I INNYCH SPRZĘTÓW

   -królik jest jednoczęsnie zdenerwowany i rozkojarzony . Oto jak myśli

   -co się dzieje ?Co tak brzmi ? Z czego to słychać ?Co to za hałas !

   -NASZ GŁOS

   -króliczek jest spokojny ponieważ zna tonację głosu opiekuna .Myśli tak

   -Moja pani teraz mówi , a więc będę spokojny. Nic się takiego nie dzieje ponieważ znam ten dzwięk bardzo dobrze .

   -GŁOS OBCEGO

   -króliczek przyjmuje pozycjie do obrony i ataku . Jednocześnie wyostrza swój słuch , Oto jak myśli:

   -Nie znam tego dżwięku , o co chodzi . Gdzie jest moja pancia ??Co to może być . To mówi chyba jakiś człowiek . Lepiej przyjmę pozycję do ataku

   -GŁOS INNEGO ZWIERZĘCIA

   -Głównie królik nie reaguje ani miło ani żle . Również wostrza słuch i próbuje zrozumieć drugie zwierze ponieważ możliwe iż chce mu przekazać ważną wiadomość

   -Co on do mnie mówi , może go zrozumiem ? Ciekawe .....

   CZYNNOŚCI
   ODKURZANI E<PRANIE GOTOWANIE

   -króliczek skupia uwagę na nas i na przedmioty jakimi sie posługujemy oraz ich dzwiękami . Nie   przyjmuje pozycji do ataku gdyż właściciel znajuduje się blisko jednak uchyla głowę i stoi blisko swojego piekuna .

   -Co to może być ?Może pancia mi wytłumaczy ? boje się lepiej się za nią schowam .

   Sprzatanie:

   -króliczek skupia uwage na zapachu nie na nas . Wącha wszystko co zostało wyczyszczone ,ponieważ chce szybko zapoaznac się z nowym zapachem .

   -Co tak ładnie pachnie ??Trochę dziwne . No nic muszę sie przyzwyczaić

   SPANIE

   -głównie króliczkowi nie przeszkadza to że śpimy i jesteśmy jakgdyby nie przytomni . Jednak zgarzy się trącanie noskiem aby zwrócić na siebię uwagę .

   -co z moją pancią ? Moja panciu ?Coś się stało .Halo !?

   WYKONYWANIE PRACY

   -Króliczek ponownie próbuje trącać noskiem właściciela aby zwrócić na siebię jeszcze większą uwagę .

   -Helo! Ja tu jestem !

   ZMIEIANIE I WYMIENIANIE TROCIN W KLATCE KRÓLIKA

   -królik głównie próbuje wskoczyc do klatki spowrotem , ponieważ uznaje ja jako swoje terytorium . Jest czasami ( ale rzadko agresywny) ponieważ borni swoego miejsca .Moze być również zdziwiony .

   -co to ? Gdzi emoja klateczka ?

   A więc podałam większość czynności które mogą wzbudzić zainteresowanie królika . Ponieważ są ciekawskie zaglądaja do siatek , wchodzą w konty . I ...robią różne dziwne rzeczy .

   Mam jeszcze gify z królikami:


                      
           

                                    

                      
                          
                                
                                  
           królik                 królik         królik

   POZDRAWIAM !!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kopenchadze
   Czas publikacji:
   piątek, 07 października 2011 21:28
 • środa, 14 września 2011
  • Wpis bez tytułu

   Przepraszam że trochę nie pisałam . Nie miałam czasu . Za to byłam na przyrodniczym kółku ( zainteresowania) . Można było przynieść zwierzątko . Oczywiście Tuptuś wybiegł z klatki , .Rozpoczęło się szukanie . Był za szafką . Skubaniec dobrał się do książek . Jednak to nie najważniejsze . Dużo dowiedziałam się na jego temat ( dokładnie o budowie jego ciała ) .

   Królik pochodzi od rodu zajęczaków . Zacznijmy od tego ,że wyróżniają go najbardziej jego długie uszy . Są one jak termometr który wskazuje temperature  ciała królika . Uszy ciepłe wszystko ok , zimne , coś złego . Oczy królika  tak samo jak jego szyja są wrażliwe . A ponieważ dość często powstaje w nich ropień polecam chodzenie do lekarza bądz przemywanie oka herbatą ( ale lekko ! ) .  Wąsy które głównie służą do jeszcze lepszego rozpoznawania zapachu . No i króliczy nosek .Koniczyny przednie nie są dość umięśnione , jedynie służą do robienia dalekich skoków ( i tych normalnych ) . Pachwina jest najbardziej umięśnionym ciałem . Odpycha ona kończynę dolną oraz powoduje jej ruch , a sama kończyna dolna jest długa . Tu również jest kwestia dalekich skoków ( : 

    

   Trochę o budowie powiedziałam . A teraz o odbytnicy :

   UKŁAD ROZRODCZY SAMCA :

   króliki nie tylko się rozmnażają . Mają potrzeby własnie . Odbyt natomiast znajduje się pod ogonem . Czasami widoczne prącie . które służy do zapłodnienia , cewka moczowo płciowa , tam znajduje sie mocz który królik chce wydalić . Również są tam dwa jądra i pęcherzyk nasienny .

   UKŁAD ROZRODCZY SAMICY :

   srom , przez który na świat przychodzą młode . pochwa , macica  oraz jajniki . Budowa samicy jest o wiele łatwiejsza do zapamiętania . 

    

   I to na tyle . Pa pa

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kopenchadze
   Czas publikacji:
   środa, 14 września 2011 07:27
 • środa, 31 sierpnia 2011
  • Pamiętnik opiekuna i królikowy wieczór :D

   Przepraszam że trochę nie pisałam. Miałam że tak powiem duży dylemat .Zespół Black Eyed Peas się rozpadnie . Wiem że to nie jest związane z królikami , ale ich piosenka jest na naszym blogu . Jest mi trochę smutno . Ale nie będę was tym zanudzać xD . Przecież to wy jesteście tutaj najważniejsi .

   A więc postanawiam założyć pamiętnik opiekuna . będe w nim opisywała różne przezabawne sytuacje i sceny z Tuptusiem . Dzisiaj mam taki wpis oto i on :

   ,,Mama upiekła przepyszne ciasto ze śliwkami zaprosiła całą rodzine . Jednak nie jesteśmy liczni ( ja , mama , tata,ciocia,wujek , babcia , dziadek ,ciocia , druga ciocia) . Tuptuś biegał bezwładnie , jak małpiszon . Tu chop na kolana cioci , a może by tak podrzeć firankę , albo spodnie wujka . Był naprawdę bardzo dziki ,. Skakał na podłoge na łóżka i tak 10 razy . Naprawde zabawnie to wyglądało . W końcu zadowolony położył się w pościeli . Przystąpiłam do oglądania filmów i wspólnych rozmów z rodziną . Mama dumna jak paw poszła po swoje słynne ciasto , tak dokładnie to nie poszła tylko kazała mi iść . Wchodze do kuchni , a tam tuptuś i pół ciasta śliwkowego !. Jeszcze sie oblizywał a swoją miną próbował mi chyba powiedzieć ,, co chcesz spróbować " . Wszystko skończyło sie dobrze... dla niego . Ja dostałam szlaban za niepilnowanie tuptusia . Jednak pociecha było to że ciasto śliwkowe niezawierało cukru oraz pudru .

    

   Jak widzicie tego wieczoru nieżle się zabawiłam . Ale chyba Tuptus miał wielka frajdę :D  

   A tak wogóle to daje nowe tapety dla was , bardziej orginalne z mojej ulubionej stronki ,,świat królików " który prowadzi tzw. Aseti . Polecam fourm . Te tapety są  raczej dość orginalne . No i oczywiście z naszymi ulubionymi uszakami :D

   Ja ogólnie nie wiem jak wam doradzić w wyborze .Wszystkie są przepięknie . No i jutro szkoła . Nie wiem czy zmieni sie ilosć wpisów ale nie ma co się martwić .

    

   zycze dobrych ocen i snów dobranoc :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kopenchadze
   Czas publikacji:
   środa, 31 sierpnia 2011 21:55
 • sobota, 20 sierpnia 2011
  • Jak przystosować (króliczka) do siebie lub nowego towarzystwa

   A więc przepraszam że troszkę nie pisałam ( : . Ale za to mam ważny temat dla początkujących i zaawansowanych posiadaczy uszatych . Tak dokładnie podam punkty które mogą zrealizować całe poznawanie króliczymi oczami innego człowieka nowy dom itp.

    

   Nowy człowiek :

   Nie ważne czy właściciel , bądz twój przyjaciel króliczek powinien wiedzieć kto to jest . Inaczej będzie się bał , a w najgorszym przypadku spróbuje zaatakować . Nie chamowanie tego typu rzeczy powoduje że króliczek przestaje być wesoły i żyje w ciągłym strachu .

   1 .Obwąchiwanie

   Podstawowy punkt od którego zaczynamy . Najpier nasza koszulka but lub coś innego . POTEM ręka i inne części ciała . Powtarzamy to 2 dni . Oczywiście można głaskać króliczka . Królik pozna twój zapach więc ty staniesz się dla niego rzęczą komplętnie zwykłą .

   2.Noszenie na rękach .

   Punkt ostatni . Króliczek powinien sie dostosowac do tego że będziemy go brac na ręcę . Musimy najpierw wybrac pozycję jaka będzie wygodna . Oto która polecam : bierzemy królika na bok . Jedna ręka utrzymujemy tułów a drugą podtrzymujemy główkę . Pamiętajmy ze nie mozemy zmieniać pozycji czyli jednego dnia trzymamy inaczej niz drugiego .

    

   2. Inne króliki

   Nowe stado to dla naszego królika wielka zmiana . Będzie on musiał pracować nad swoja pozycją oraz poznac jej członków . Nie zawsze będzie czuł się szczęśliwy .Moze atakować inne osobniki i oddalić się od stada .

   1.Kładziemy przy sobie dwa króliki

   W miejscu cichym i przyjemnym ( nigdy w domu ) układamy króliczki obok siebie . Niech jeden wtuli sie w drugiego . Obaj osobnicy powinni być zrelaksowani i wypoczęci . Może lekko zmęczeni . Jednak nie moze być zadnych hałasu .

   2.Wspólne zabawy

   Króliczki uwielbiaja zabawe z innymi . Mogą być to wesołe podskoki lub wspólne trącanie ,,piłeczki smakulki ". Dodatkowo poprawią swoje relację i nauczą się czegoś . Możemy nawet wyciąć dziurki w kartonie i zrobić labirynt ( :

   3. Punkt ostatni : wesołe bieganie z grpka .

   Co to jest jeden uszak kiedy może biegać ich kilka ( :  . To polecam dla właścicieli którzy nie chcą eksperymentować i mają duzo czasu wolnego . Króliczki wypuszczamy do max 5 godzin .Króliczki nauczą się współpracy z grupą oraz zaczną lepiej sie rozumieć i być w stosunku do siebie mniej agresywne .

   ( WSZYSTKIE PUNKTY ZADZIAŁAJA JEŻELI KRÓLICZKI BĘDĄ WYKASTROWANE .)

   Oswajanie z domem

   Nowe otoczenie , zapachy , kolory . To nie tylko typowe wrażenie dla królika pojawiającego się w nowym otoczeniu . Główny pokój  w którym powinna znaleść się klatka . nie może być jaskrawe ,zimne i hałaśliwe .

   1. przeprowadzanie królika do wszystkich pokoji .

   Zaczynamy od najmniejszego pokoju . Puszczamy tam króliczka na 5 minut a przenosimy do następnego . pamiętajmy ze jak przenosimy króliczki nie mosimy ich przenosic gwałtownie . Kładądz królika na podłodze robimy to ostrożnie .

   2. Wąchanie

   Ten punkt wykona juz sam króliczek . Będzie wszystko wąchał ( czasami gryzł ) .często pojawi sie pozycja ,,na słupka " która oznakować bedzie nowy ciekawy przedmiot poznany przez króliczka : ,, co to jest ??"

    

   A teraz zdjecia królików

   Dobranoc Pa pa !

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kopenchadze
   Czas publikacji:
   sobota, 20 sierpnia 2011 22:25
 • piątek, 29 lipca 2011
  • Wpis bez tytułu

   Przepraszam że troszke nie pisałam . Dzisiaj będzie notka o plusach i minusach królika . Taka ogólna . Dziękuję również za pozdrowienia w komentarzu . Najwarzniejsze jest to że jutro wyjeżdzam do Rzepina . Jest to przy Niemczech . po 4 domi z prawej i lewej strony , niedaleko szkoła i sklepy . Jednorodzinny dom wujka i moi najlepsi przyjaciele . Kinga , Klaudia i Kuba . Oraz nasze przygody .Obojętnie gdzie czy na trampoline czy w basenie . Gdybyście ( wy Kingo , Klaudio i Kubo ) to czytali , przypomnijcie sobie o mnie .

   A nie będę nawijać ( : To notka dla wszystkich i dla was moi fani i przyjaciele .

   A więc najpierw plusy :

   -Królik to miłe i towarzyskie zwierzątko ,

   -szybko  przystosowuje sie do środowiska

   - Dość rzadko choruje

   -Kocha właściciela i nigdy go nie porzuca

   -Ma zawsze inny charakter co jest zagadką dla właściciela i moze wiązać się z przyjemnymi niespodziankami

   -Są urocze i zabawne

   -nie potrzeba wydawać na nie dużo pieniędzy

   -(zazwyczaj ) nie sikają byle gdzie

    

   A teraz minusy

   -Mogą być agresywne

   -Nawet odrobina nieprawidłowego zachowania z naszej strony może spowodować że będą nie miłe

   -często robią bobki w różnych kątach

    -dla małych dzieci są dość niebezpieczne

   -trzeba im dużo dawać do jedzenia

   -Dość hałasują

    

   A w prezencie tapety na komputer z królikami :

   Królik, Kapelusz, MuchaKróliczek, Telefon, GazetaSłodki, Króliczek, ŻonkileKróliki, serce, kompozycjaKróliczkiKrólik, Pudełko, Kokarda, Prezent

    

    

   Pa pa rzycze miłych wakacji ( :

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kopenchadze
   Czas publikacji:
   piątek, 29 lipca 2011 16:36
 • czwartek, 21 lipca 2011
  • Mój króliczy i dość nietypowy wywiad

   Hej ! Wrócilyśmy z Gołunia było super , przepraszam że odrazu nie napisałam , ponieważ szukałam osoby na wywiad , aby dla was na pisać a plan wyglądał tak :

   1.Zaczepienie Tuptusia na smycz ( co naprawde nie jest łatwym wyzwaniem )

   2.Wyjście o 14.00

   3.Szukanie osoby która chce mieć zwierzątko

    

   A więc złapałam chłopaka , który chciałby swojej partnerce ofiarować zwierzątko , a tak dokładnie , coś o nim wiedzieć , bo miał kilka propozycji

   A  oto dialog :

   Ja : Dzień dobry ! Prowadze wywiad na króliczego bloga , szukasz może zwierzątka ?

   Paweł: Tak , ale nie wiem jakiego , to ma być prezent dla mojej dziewczyny .Myślałem nad psem , królikiem ,chomikiem oraz kotem .

   Ja: Może chcesz dowiedzieć się coś o królikach , mam duże doświadczenie

   Paweł : No nie wiem ...jesteś chyba za mała ,no ale powiedz ,skoro to potrzebne ... zadam ci kilka pytań

   Ja : dobrze

   Paweł : jaka rasa jest odpowiednia :

   Ja : Rasy odpowiedniej nie ma! , króliki różnią się charakterami i mają obyczje , ale pamiętaj , aby dobrać sobie królika o odpowiedniej aktywności , trybem życia oraz koszty : czy was będzie stać .Ja posiadam rase baranek , ponieważ uważam że miniaturowe rasy są odpowiednie dla początkujących . Im większa rasa , tym więcej kosztów .

   Paweł : Ok , coś wiem ...a tak wogóle co one muszą posiadać

   Ja:Klatke w odpowiednich rozmiarach 50x80 , na rasy miniaturowe , duże poidełko iż króliki potrzebują dużego dostępu do wody , co najważniejsze miseczke ( polecam te duże porcelanowe ) , oraz trociny . Nie poleciam wiórek , kiedyś ich używałam, okazało sie że proch z nich może dostać się do oka królika .

   Paweł : Jak sie zachowują ?

   Ja : Króliczki , są miłe przyjacielskie.Jednak często złośliwe .Mają swój własny język , tupanie oznacza przerażenie ,lizanie oznacza to że królik nas lubi , dotykanie nosem ,że chce zwrócić na siebie uwage .Reszte poczytaj w internecie . A tak dokładnie macie dziecko ?

   Paweł : będziemy mieć , Gosia jest w ciąży

   Ja : pamiętajcie aby zabezpieczać króliczka , przed takim małym dzieckiem , ponieważ zdesperowany królik moze ugryść , należy wpoić takiemu dziecku co wolno , a co nie .

   Paweł : I ostatnie pytanie ... czym one sie żywią

   Ja : jak zapewnie wiesz sianko to podstawa . Lubia również owoce , warzywa i zioła .Również trzeba dawać króliczkowi pokarm granulowany , najlepiej fantasie .I pamiętaj że nawet suchy chlebek ucieszy królika , czy ciasto biszkoptowe .Jednak nie podawaj królikowi cukierków . Jeżeli chcesz sie dowiedzieć więcej wpisz w google ,,króliki i my " a wyświetli ci sie blog-blox .

   Paweł : ok , to wszystko

   Ja : no dobra do widzenia !

    

   Jak widzicie wywiad był krótki , imię partnerki zostało zmienione . Jak wam sie podobało ? Tuptuś skakał z radości .

   Pa pa ! Niedługo kolejny wpis

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kopenchadze
   Czas publikacji:
   czwartek, 21 lipca 2011 20:25
 • piątek, 08 lipca 2011
  • Jutro wyjeżdzam

   Hej ! Chciałam was poinformować że wyjeżdzam do Gołunia ( jak w tamtyk roku ) na tydzień . Czyli wróce 19 ale notka będzie 20 . I potem znowu wyjazd.... Chciałam powiedzieć że już minął roczek bloga !! No i Tuniek ma 2 lata . Jednak dam o nim kilka ciekawostek . O! i co najważniejsze wkońcu powstaną notki o pamiętniku Tuptusia ..to coś nowego . I teraz będe opowiadać na pytania .A więc najpierw o ciekawostkach z życia Tuńka ...

   Imie, pseudonim :Tuptuś , Tuniek , mielony ogórek , uszaty ( :

   Rasa : Karzełek polski

   Pochodzenie : Polska

   Wiek : dwa lata , sześć dni

   Urodziny: 2 lipca

   Ulubione owoce ; śliwka , arbuz oraz banan

   Ulubione warzywa : burak , sałata

   Cechy : pobudliwy , kochany , przyjacielski , uparty oraz zabawny

   Harakter: niespokojny ... :D

   Ulubiona muzyka xd : pop, rock

   Lubi : Głaskanie , przygody

   Nie lubi : hałasu ( chociaż on sam go wydaje ! )

   Ulubione miejsce w domu : kuchnia , mój pokój

   Znienawidzone miejsce : przedpokój

   Najczęsciej gryzione rzeczy : ubrania

   Hobby : leniuchowanie .... oraz bieganie jak szaleniec  za właścicielką .

   OTO PRZYKRA HISTORIA TUPTUSIA :

   Był królikiem z hodowli .Jednak kiedy byście go ujżeli nawet byście nie pomyśleli ze to ten sam królik ... cały w odchodach z ropniem ... biedaczek .Hodowli już nie ma , zwierzęta były tam trzymanie w koszmarnym stanie .Prosze jednak nie publikować tego tekstu na forach itp.

   Sierść : szaro-biało-czarna ( matka byłą czarna a ojciec szary skąd nie wiadomo pochodzenia białego ) .

   Narazie to tyle . ! ale będzie więcej . Życze przyjemnego spędzania czasu !

   Kopenchadze

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Jutro wyjeżdzam”
   Tagi:
   Autor(ka):
   kopenchadze
   Czas publikacji:
   piątek, 08 lipca 2011 19:51
 • czwartek, 07 lipca 2011
  • królik na podwórku lub w domu ...

    Królicza zabawa w domu i poza nim ...

   Często zadajemy sobie pytanie .. Gdzie mój uszaty może pobiegać , wyładować swoją energie . ludzie również nie wiedzą ile razy dziennie powinny wypuszczać królika z klatki bądż wyjść z nim na dwór .

   Najpierw o podwórku .Wileu ludzi jest zwolennikami smycz , jednak niektórzy wręcz przeciwnie .Tutaj akurat nie mam swojego zdania , ale mam smycz dla królika .Zabawa na pdwórku napewno sprawia większą radość królikowi .No bo przecież są te nowe zapachy , wszędzie zieleno i można nawet urządzić bufet z trawki . Jednak zabawa na podwórku ma więcej wymagań . Oto jakie :

   Miejsce daleko od samochodów :

   Nie tylko dla nas jest niemiły zapach paliw i różnych sródków i gazów .Dodatkowo królik słysząc takie dżwięki boi się .Niedaj boże wpadnie pod samochód...

   Bezpieczne rośliny

   Ponieważ królik często uwielbia jeść ziołą , trawy może przypatkowo natrafić się na pokrzywe . Powinniśmy uważać na rośliny z kolcami .Nie które są trujące , a większość ma liście cierne .najlepsza dla królików jest koiczyna , paprotka ( dzika nie uprawna ) , trawa normalna oraz w jesień idealne są różnorodne wysuszone rośliny ( dzięki temu nie musimy kupować siana ) .

   Bez ostrych przedmiotów .

   Nie mogą tam sie znajdować ławki , betonowe uliczki , szkła . Króliczek tym bardziej może sobie zrobić krzywde , rane do której może wdać sie zakażenie .

   Podsumowanie :

   Najlepsza dla królika będzie łąka .Musi być na niej dużo roślin wyłącznie bezpiecznych i jadalnych dla królika .Miejsce to musi znajdować sie daleko od bloków oraz samochodów .

    

    

   A teraz porozmawiajmy o domu .. Może i sprawia to mniejszą frajdę , ale jest to miejsce gdzie możemy stawiać warzywka oraz różne przeszkody

   Bez kabli

   Króliki mogą przegryzając kabel porazić się prądem oraz zdechnąć .. Również możemy stracić drogocenne rzeczy .. telewizor . Jednak jest to mniej ważne od naszych uszatych .

   Pod stałą opieką

   I tak musimy pilnować królika .Nie wiadomo czy wskoczy w zakazane miejsca , zaczne przegryzać rzeczy oraz .. robić wybryki .

   Ogrodzony balkon

   Jeżeli chcemy wypuszczać królika na balkon musimy go dobrze ogrodzić aby króliczek nie wyskoczył . Na balkonie można chodować zioła , co dla królika jest przepysznym kąskiem .

   Przygody !!

   Oto przygody które można zrobić dla króliczka .Oto przygody związane z charakterem

   Nieśmiały :

   Pyszne marchewki.

   Jest to przygoda w której chowamy marchewki po całym domu .Musimy pomóc króliczką je odnaleść .Każdą znalezioną marchewkę wkładmy do klatki . Tych marchewek powinno być 6 . Musimy je chować w jednym lub dwóch pokojach .

   Labirynt dla śpiocha

   Musimy mieć dóży koc oraz dużą przestrzeń . Kładzniemy królika .Niedaleko ukrywamy warzywa i przykrywamy je kocem . Potem wpuszczamy pod koc królika . Unosimy koc aby dać królikowi troche powietrza . nagrodą jest miła drzemka .

   Pobudliwy :

   Zawariowane hula hop

   Bierzemy hula hop .Wstawiamy królika do środka .Hula hop poruszamy .Zabawa polega na tym  aby króliczek szybko przeskoczył ,,latające kółko" .To również ćwiczy sprawność pupila .

   Pisanie na komputerze

   Bardzo łatwa i zabawna zabawa . Bierzemy króliczka przed klawiaturą .Ustaiwamy króliczka w wygodnej pozycji .Wyciągamy przed nim marcheke tak aby wskoczył na klawiature . i zaczyna sie pisanie .Słowa mojego Tuptusia to :gfetrr ,dsx oraz ajfys

   Zabawne prawda ? Zapraszam do wspólnych wspacerów i zabawach z uszakiem .

   Pa pa !

   Kopenchadze

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kopenchadze
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 lipca 2011 13:19